Çift Anadal Programları

Çift Anadal Programı, üniversitemizde kayıtlı oldukları ön lisans veya lisans programlarını başarı ile yürüten öğrencilerimizin, ilgi duydukları başka bir programda eş zamanlı şekilde ders alarak ikinci bir dalda ön lisans veya lisans diploması almalarını sağlar.

Çift Anadal Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Çift Anadal Programı hem iki farklı alanda diplomaya sahip olmanın getirdiği avantaj sayesinde hem de çalışkan ve zaman yönetimi konusunda başarılı bir birey olmanın göstergesi olarak iş hayatında öne geçmeye yardımcı olur.
Ön lisans programlarında çift diplomaya sahip olmak DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin seçeneklerini artırır.
Tek bir alanla sınırlı kalmayıp farklı alanlarda da bilgi sahibi olmak bireyin daha yaratıcı ve açık fikirli olmasını sağlar.
Sosyal çevre ve iletişim ağının genişlemesine yardımcı olarak hem sosyal hayatta hem de kariyer yolunda kişiye avantaj sağlar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Öğrencinin,

  • Başvuru anında anadal diploma programındaki Ağırlıklı Genel Not Ortalamasının (AGNO) en az 4.00 üzerinden 2.80 olması,
  • Başvurduğu yarıyıla kadar anadal diploma programında aldığı tüm kredili ve kredisiz dersleri en az DD veya G notu ile tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru Dönemi Ne Zaman?

Öğrenci ikinci anadal diploma programına;

  • 2 yıllık anadal ön lisans diploma programında en erken 2. yarıyılın, en geç 3. yarıyılın başında,
  • 4 yıllık anadal lisans diploma programında en erken 3. yarıyılın, en geç 5. yarıyılın başında,

başvurabilir.

Hangi Programlarda Çift Anadal Yapılabilir?

Kapadokya Üniversitesinde 2016 – 2017 yılı girişli öğrencilerimiz istedikleri tüm alanlarda çift anadal yapabileceklerdir.

Ortak derslerin çoğunlukta olduğu böylece dönem uzatmadan çift anadal yapılabilecek programlar aşağıdaki gibidir:

  • Diş Protez Teknolojisi – Ağız ve Diş Sağlığı
  • Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri - Adalet
  • Ameliyathane Hizmetleri – Anestezi
  • Elektronörofizyoloji – Fizyoterapi
  • Sosyal Hizmetler – Çocuk Gelişimi

Kapadokya Üniversitesi Çift Anadal ve Yandal Programları Yönergesi için tıklayınız.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız