anestezi bölümü, anestezi programı

Anestezi

Son on yılda hastane sayısında toplamda %26 artış yaşanmış; bu artışla birlikte ameliyathanede büyük sorumluluklar üstlenen anestezi teknikerleri aranılan personeller haline gelmiştir.Kapadokya MYO

Anestezi teknikeri; meslek yüksekokullarının anestezi programlarından mezun; uzman doktorun sorumluluğunda ve yönlendirmesi doğrultusunda anestezi işlemlerinin güvenli bir şekilde başlatılması, sürdürülmesi ve sonlandırılması için gerekenleri yapan sağlık teknikeridir.

Pek çok özel hastane uygulamaya hâkim, hasta memnuniyetine önem veren anestezi teknikerine ihtiyaç duymaktadır. Yapılan araştırmalar gelecek on yılda bu ihtiyacın artarak devam edeceğini göstermektedir.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması ve “Anestezi Teknikeri” unvanı verilir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
Anestezi (Ücretli) 56 207,29
Anestezi (Burslu) 7 271,92
Anestezi (%25 İndirimli) 7 ----

2018 – 2019 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 70 kişidir. Bunun 7’si burslu, 7’si %25 indirimli ve 56’sı ücretlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Acil Yardım ve Afet Yönetimi
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Eğitim Ücreti

2018-2019 akademik yılında eğitim ücreti 15.250 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Anestezi (Ücretli) 15.250 TL + KDV
Anestezi (Burslu) -
Anestezi (%25 İndirimli) 11.437,5 + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız