Odyometri

Hızla gelişen işitme sektörü odyolojik testleri yapan, işitme ölçümü yapan, işitme cihazı uygulayan, konuşma tedavisi veren, işitme taramaları yapan Odyometri teknikerlerine ihtiyaç duyuyor.Kapadokya MYO

Odyometri teknikerleri; endikasyonu belirlenmiş hastalara ilgili ekipmanı kullanarak gerekli testleri uygulayan sağlık teknikeridir.

Kulak-Burun-Boğaz hekiminin hastayı muayenesinden sonra kulak hastalıklarının tanısı ve tedavi şeklinin belirlenmesinde yardımcı bir laboratuvar hizmeti olan odyolojik testleri hekimin isteği doğrultusunda uygular, işitme ölçümü yapar ve test sonuçlarını hekime sunar. Ağır işiten hastalara işitme cihazı uygular. Konuşma tedavisi verir. Okullarda işitme taramaları yapar.

Odyometri programı, mezunlarına işitme sektöründe üretimden satış ve pazarlamaya; ölçümden eğitime her alanda çalışma imkânı sunuyor.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere ön lisans diploması ve “Odyometri Teknikeri” unvanı verilir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı  Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
Odyometri (Ücretli) 35 173,82
Odyometri (Burslu) 7 251,65
Odyometri (%50 İndirimli) 11 ----
Odyometri (%25 İndirimli) 18 ----

2018 – 2019 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 71 kişidir. Bunun 7’si burslu, 11’i %50 indirimli, 18’i %25 indirimli ve 35’i ücretlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Fizik
  • Fizik Mühendisliği
  • Optik ve Akustik Mühendisliği
  • Odyoloji

Eğitim Ücreti

2018-2019 akademik yılında eğitim ücreti 15.250 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Odyometri (Ücretli) 15.250 TL + KDV
Odyometri (Burslu) -
Odyometri (%50 İndirimli) 7.625 TL + KDV
Odyometri (%25 İndirimli) 11.437,5 TL + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız