Patoloji Laboratuvar Teknikleri

Patoloji laboratuvar teknikerleri, bu laboratuvarlardaki doku ve vücut sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale gelmesine kadarki tüm teknik hizmetlerin yürütülmesinde ve gerekli teknolojinin uygulanmasında görevlidirler.Kapadokya MYO

Hastalıkların teşhisinde patolojik tanıdan yararlanma oranları ve bunun paralelinde patoloji laboratuvar sayısı her geçen gün artmaktadır. 2014 yılında yapılan düzenlemelerle sağlık teknikeri olabilmek için meslek yüksekokulu mezuniyeti şartı getirilmiştir.

Program mezunları, tıbbi laboratuvarların yanı sıra hastanelerin patoloji laboratuvarları, özel patoloji ve histoloji laboratuvarları ve adli tıp kurumlarında iş imkânı bulabilmektedirler.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere önlisans diploması ve “Patoloji Laboratuvar Teknikeri” unvanı verilir.

Puan Türü: TYT
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu) 5 227,64
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli) 35 ----
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%25 İndirimli) 10 ----

2018 – 2019 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 50 kişidir. Bunun 5’i burslu, 35’i %50 indirimli ve 10’u %25 indirimlidir.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

  • Biyoloji
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik
  • Biyoteknoloji
  • Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji
  • Genetik ve Biyomühendislik
  • Biyomühendislik
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Eğitim Ücreti

2018-2019 akademik yılında eğitim ücreti 13.500 TL’ dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu) -
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli) 6.750 TL + KDV
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%25 İndirimli) 10.125 TL + KDV

Ücret ve Burs Sistemi

Doğum yeri veya ikameti Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri olan öğrencilere Nevşehir’de eğitim veren örgün öğretim programlarını tercih etmeleri durumunda %15 bölge bursu, ilk sırada Kapadokya Meslek Yüksekokulunun burssuz örgün öğretim programlarından birini tercih eden öğrencilere %15 tercih bursu verilmektedir.

Ödeme Şekli

İlk kayıtta ücretin en az ¼’ü peşin olarak ödenir. Ücretin geri kalanı Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarında eşit taksitler halinde ödenecek olup, birinci taksit yüksekokulun banka hesabına yatırılır. Diğer taksitler kredi kartı veya yüksekokulun belirlediği banka veya bankalar aracılığıyla tahsil edilecektir. Ücretin tamamının peşin olarak ödenmesi durumunda indirim uygulanır.

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin Tıklayınız

2018 ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda Yer Alan Program Koşul ve Açıklamaları İçin TıklayınE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız