Enstitü Hakkında

Kapadokya Üniversitesinin lisansüstü programları, Kapadokya Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü altında yürütülmektedir. Enstitünün amacı, bağımsız bilimsel araştırma yapmak, kaliteli eser vermek için gereken ortamı yaratmak suretiyle, Türkiye ve dünya bilimine özgün katkıda bulunmak ve öğrencilerine ilgi duydukları alanlarda ileri düzeyde eğitim olanakları sunarak, onların bu alanlarda uzmanlaşmalarına imkân sağlamaktır.

Enstitünün hedefi, düşünme, öğrenme, aklındakini yazıya dökme yol ve yöntemlerinde yetkin, disiplinler arası çalışmalara imza atabilecek, hem teorik hem de pratik çalışmalarla ülkemizin sorunlarına çözüm arayan, aynı zamanda dünyayı da tanıyan toplum liderleri, akademisyenler yetiştirmektir. Yüksek lisans programları ile uzmanlaşma teşvik edilecek, doktora programları ile de akademik dünyaya donanımlı bilim insanları kazandırılacaktır.

 E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız