Uçak Gövde Motor Bakım

Havacılık sektöründe, bir hava aracının tüm parçalarının bakımı hayati önem taşımaktadır. Özellikle de gövdesinin ve motorunun parçalarıyla birlikte bakımının güncel verilere ve evrensel standartlara dayanılarak hassas bir şekilde yapılması zorunludur. Bu hassasiyet, hava aracında bulunan gövde, motor, pervane ve diğer alt sistemlerin bakım ve onarımını çağdaş yöntem ve teknikle gerçekleştirecek nitelikli elemanların ihtiyacını doğurmuştur. Uçak Gövde Motor Bakım Bölümünde de bu ihtiyaca yönelik uluslararası standartlarda, nitelikli gövde ve motor bakım ve onarım personeli yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Bölüm Blog Sayfasına Gitmek için Tıklayın

Kapadokya MYO, bünyesinde yer alan Uçak Teknolojisi Programı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden Hava Aracı Bakım Eğitimi Kuruluşları Yönetmeliği (SHY-147) kapsamında hat bakım personeli kategorisinde eğitim verme yetkisi alan ilk yüksekokuldur. Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü ile yine aynı yönetmelik kapsamımda B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni (Mekanik) ve B2 Hava Aracı Bakım Teknisyeni (Aviyonik) yetiştirme yetkisi alınmıştır. Pegasus Havayolları ile eğitim ve istihdamda yapılan işbirliği kapsamında öğrencilerimiz uygulama eğitimlerini Pegasus Havayolları tesislerinde almaktadır. Kapadokya Üniversitesinin sahip olduğu SHY-147 yetkisi sayesinde de öğrencilerimiz, hem eğitimleri süresince üniversitenin bünyesinde açılan modül sınavlarına girerek lisans tamamlama imkanına sahip olmaktalar hem de lisans için gerekli olan tecrübenin 1 yılını okulda tamamlayarak iş hayatına bir adım önde başlamaktadırlar. 

Havacılıkta Yetkili Eğitim Nedir?

Puan Türü: SAY
Eğitim Dili: Türkçe

2018-ÖSYS Yerleştirme Kontenjanları ve Taban Puanları

Program Adı Kontenjan 2017-ÖSYS En Küçük Puan
Uçak Gövde Motor Bakım (Burslu) 5 - - - -
Uçak Gövde Motor Bakım (%50 İndirimli) 20 - - - -
Uçak Gövde Motor Bakım (%25 İndirimli) 15 - - - -
Uçak Gövde Motor Bakım (Ücretli) 5 - - - -

2018 – 2019 Eğitim–Öğretim yılında yerleştirilecek öğrenciler için kontenjanlar belirlenmiş olup toplam kontenjan 45 kişidir. Bunun 5’i burslu, 20’si %50 indirimli, 15’i %25 indirimli ve 5’i ücretlidir.

Eğitim Ücreti

2018-2019 akademik yılında eğitim ücreti 25.000 TL’dir. Ücretlere KDV dâhil değildir.

Program Adı Ücret
Uçak Gövde Motor Bakım (Burslu) -
Uçak Gövde Motor Bakım (%50 İndirimli) 12.500 + KDV
Uçak Gövde Motor Bakım (%25 İndirimli) 18.750 + KDV
Uçak Gövde Motor Bakım (Ücretli) 25.000 + KDV

 

* Bu programda yılda üç dönem eğitim verilmektedir. Uygulamaya dayalı eğitimler üniversiteye ait atölye, laboratuvar vb. uygulama alanları yanında anlaşmalı işyerlerinde de verilebilir. Bu işyerleri üniversitenin yerleşkesinin bulunduğu ilde olabileceği gibi il dışında da olabilecektir.

 

İlgili Ders Kataloğuna Gitmek İçin TıklayınızE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız